knihovnicka
cz| sk| de| gb| eu

O nás

Librix.sk je najväčší špecializovaný výrobca kníh digitálnou technológiou v SR i ČR, ktorý prevádzkuje všetko "pod jednou strechou" v brnenskom sídle spoločnosti. V roku 2011 sme sa podieľali na takmer 1200 tituloch a vyrobili 150 000 kníh.

Na dvoch poschodiach nájdete kompletnú administratívu, grafikov, ilustrátorov, korektorov, tlač, lamináciu, viazačku, aj špeciazovanú výrobu kníh v pevných doskách a iných výrobkov, ako napríklad prebaly na CD a DVD, krabičky, zložky, záložky a podobne. Našou doménou sú najmä čiernobiele paperbacky v nákladoch do 500 kusov, v niektorých formátoch je digitálna tlač výhodnejšia až do 2 000 kusov. V pevných doskách je naše vybavenie optimálne pre náklad do 300 kusov, väčšie množstvo zadávame do spolupracujúcich knihární.

Librix.sk vznikla ako služba na začiatku roku 2007 s ambíciou stať sa významným poskytovateľom full-service pre iných nakladateľov a medzery v zákazkovej produkcii vyplňovať vlastnými titulmi (slovenská, česká aj zahraničná beletria a tlač kníh amatérskym autorom). V začiatkoch sme tlačili na jednej tlačiarni a spočiatku sme aj knihy viazali externe. Našu výrobňu sme postupne kompletne vybavili - teraz sa snažíme obstarávať stroje tak, aby sme každý proces vo výrobe mali zabezpečený 2x a v žiadnom bode výroby sme neboli závislí len na jednom stroji. Disponujeme štyrmi tlačiarňami pre čiernobielu tlač, pre farebnú dvomi, a to od rôznych výrobcov (Canon, Xerox, HP), aby naša produkcia v prípade technických problémov nebola závislá na technológii jednej spoločnosti. Do nákupu a inovácií technického vybavenia investujeme nemalé prostriedky. Paradoxne ešte viac vkladáme do rozširovania v oblasti IT, a to ako počítačov, úložísk dát a iných, tak balíkových a zákazkových software-ov, najmä k administrácii kníh a správe verzií dokumentov.

Vďaka obrovským objemom tlače, ktorú realizujeme, môžeme našim klientom ponúknuť ceny, ktoré sú pre menšie firmy nákladné, a naviac aj širšie portfólio služieb a vyššiu kvalitu. Napríklad priemerná zásoba papiera (približne 10 typov pre obálky a 11 pre knižné bloky) sa pohybuje v rade niekoľkých ton, pre pevnú väzbu Vám môžeme ponúknuť na zákazku rezané papiere s vláknom rovnobežne s chrbátom knihy, expedujeme v špeciálne pripravených krabiciach spevnených proti poškodeniu dodávateľom, na našu produkciu naustále dohliada technolnóg.

Ďalej vyrábame

• CD a DVD
  • vizitky
  • jedálne a nápojové lístky